KingdomCome.czech-games.net Fanouškovské stránky o české hře Kingdom Come

Kampaň na Kickstarteru

Zveřejněno
25.01.2014 15:21
Kategorie

Ve středu 22.  ledna spustilo studio Warhorse svou kampaň na Kickstarteru s cílem vybrat od fanoušků alespoň £300 000 ($500 000) na vývoj hry Kingdom Come: Deliverance. Rozhodli se tak učinit po téměř ročním vyjednávání s herními vydavateli, kteří neprojevovali o hru větší zájem. Kickstarter se tak stal pro vývojáře poslední záchranou před bankrotem. Stávající investor hry Zdeněk Bakala souhlasil s poskytnutím další podpory studiu za podmínky, že se úspěšným dokončením kickstarterové kampaně potvrdí zájem o hru.

Po 36 hodinách mohli zaměstnanci Warhorse a fanoušci hry začít slavit, neboť v této velmi krátké době se podařilo vybrat požadovanou částku a tím by měl být vývoj Kingdom Come: Deliverance zachráněn. Jako reakce na splnění kampaně byl na Kickstarteru uvolněn další z blogů Dana Vávry o vývoji hry.

Úspěšná kampaň ale stále nekončí a fanoušci mají možnost hru finančně podpořit až do 20. února. Warhorse proto připravili tzv. Stretch Goals čili vyšší cíle, kterých by chtěli v kampani dosáhnout. Jejich seznam najdete zde. V současné době je už první cíl, tedy herní hudba nahraná živými muzikanty za £400 000, splněn a vybraná částka stále roste. Je tedy možné, že už brzy bude splněn i druhý cíl, a to soundtrack nahraný symfonickým orchestrem.

Share Button