KingdomCome.czech-games.net Fanouškovské stránky o české hře Kingdom Come

Rok po vydání KC: D mění studio Warhorse majitele

Zveřejněno
13.02.2019 19:30
Kategorie

Dnes je tomu přesně rok od vydání Kingdom Come: Deliverance. Za tu dobu se (dle dnes zveřejněných údajů) prodalo přes 2 miliony kopií hry (více než polovinu z toho tvoří prodeje na PC) a přes 500 tisíc kopií všech DLC dohromady. Studiu se tedy daří a i to je asi jeden z důvodů, proč o něj má zájem švédská společnost THQ Nordic, která dnes oznámila akvizici studia Warhorse.

Pod THQ Nordic spadá společnost Koch Media, která pod značkou Deep Silver fungovala jako vydavatel Kingdom Come pro konzole. Původní vlastníci studia – Dan Vávra, Martin Klíma a Zdeněk Bakala – prodali Warhorse za v přepočtu přibližně jednu miliardu korun. Jak je částka rozdělena mezi podílníky není známo. Bakala měl ve firmě podíl 70 %, avšak rozdělení částky v případě akvizice mohlo být upravenou smlouvou.

Díky akvizici se Warhorse nemusí bát o dostatek financí na další vývoj, což je pro fanoušky jistě dobrá zpráva. Otázkou ovšem je, jak moc bude THQ Nordic vývoj ovlivňovat, zatím se dušuje, že ponechá studiu maximální svobodu. Každopádně pro Dana Vávru jde vlastně o krok zpět, neboť Warhorse zakládal s vidinou nezávislosti na velkých vydavatelích. Spolu s firmou však nyní prodal i veškerá práva na Kingdom Come a jakékoliv jeho pokračování a stal se „pouhým“ zaměstnancem v cizí firmě.

Zda byl prodej vynucen ze strany většinového podílníka Zdeňka Bakaly, či zda tento krok uvítali i Vávra s Klímou, se asi jen tak nedozvíme. Ostatně zatím se k situaci vůbec nevyjádřili a jediné oficiální stanovisko je od CEO studia Martina Frývaldského, který prodej okomentoval kladně.

Share Button