KingdomCome.czech-games.net Fanouškovské stránky o české hře Kingdom Come

Alfa verze

Protože Kingdom Come nebylo financované žádným vydavatelem, mohli si vývojáři dovolit vypustit mnohem více informací o hře, než je obvyklé. A protože zároveň potřebovali i dostatečnou motivaci pro podporovatele na Kickstarteru, rozhodli se, že během vývoje uvolní své dílo mezi fanoušky hned v několika etapách. Hráči mohli otestovat jednotlivé komponenty hry a odeslat vývojářům své dojmy a názory, což by mělo zároveň přispět k vylepšení a odladění hry. Je totiž rozdíl, když hru testují sami autoři a když hru podrobí zkoumání tisíců nadšených fanoušků.

Po osmi měsících od konce kickstarterové kampaně jsme se dočkali slibované alfa verze Kingdom Come: Deliverance. Oproti původnímu termínu se vydání zpozdilo zhruba o měsíc z důvodů, o kterých jsme psali na konci září, a vydání nakonec neproběhlo 22.10., ale až 23. v brzkých ranních hodinách.

20.12. vyšel druhý update alfa verze, ve kterém bylo opraveno mnoho chyb + přibyla alchymie, quest s větvenými dialogy, obchodník, mapa a posun času.

2. 4. 2015 vyšla třetí alfa verze s další várkou opravených chyb, questem zaměřeným na lockpicking a s dočasnou verzí dabingu pro postavy.

Čtvrtá alfa verze spatřila světlo světa 2.7.2015 a přinesla mnoho novinek. Především byla výrazně rozšířena mapa, přibyla vesnice Mrchojedy a rozsáhlá krajina včetně lesů. Co se týče questů, nejvýraznější novinkou byly úkoly spojené s nájezdem kumánů, kteří vypálili statek. Zároveň došlo k výraznému navýšení nároků na HW.

Pátá a poslední alfa verze vyšla 6.11.2015. Do hry byl přidán systém dynamické hudby, systém vnímání zločinu a byla vylepšena grafika pomocí global illumination.

Alfa verze byla dostupná ke stažení přes Steam pro všechny, kteří na hru přispěli aspoň na úrovni Barona ($45).

Mapa

Poslední verze alfy obsahovala dvě vesniceSamopše a Mrchojedy, a dále poměrně rozsáhlý kus krajiny včetně lesů. Poslední mapu si můžete prohlédnout na následujících obrázcích. Na mapě jsou také vyznačeny lokace, kde lze najít různé byliny pro použití v alchymii.

 

Možnosti a questy

Nejdůležitější možnosti v alfě:

Na následujícím videu se můžete podívat, jak lze vyřešit quest s lukem:

Další možností, jak získat luk, je řídit se následujícím videem, které využívá níže uvedené cheaty. Stačí si nacheatovat meč. Mečem na střelnici mlátit do sloupku tak dlouho, dokud nebudete mít 30 bodů. A nakonec si pomocí t_scale urychlit čekání na mistra lukostřelby. Ve videu se používá ještě cheat na peníze, ale ty k získání luku tímto způsobem nejsou potřeba.

Zajímavý tip: Počkejte si, až bude na střelnici lučišník střílet a postavte se mu před terč. 😀

Pokud jste získali meč, bylo možné si ho nabrousit u brusu, který stál vedle kovářovy pece. Broušení ale nemělo na meč žádný vliv.

brus

Cheaty

V Alfa verzi byla k dispozici vývojářská konzole, kterou jste mohli zpřístupnit stiskem tlačítka ~. Po té do ní šlo zadat některý z následujících příkazů (zde jsou ty nejdůležitější):