KingdomCome.czech-games.net Fanouškovské stránky o české hře Kingdom Come

Mapa

Příběh prvního aktu hru se odehrává na mapě, která z velké části odpovídá skutečnému místu v České Republice, konkrétně jde o Rataje nad Sázavou, dříve zvané Rataje Hrazené. Historicky přesný název si město zanechává i ve hře a není se čemu divit. Jméno totiž vychází z faktu, že město bylo obklopeno hned dvěma hrady, což nebylo moc obvyklé. Jedním z hradů je Přední hrad, v 16. století přestavěný na zámek a dnes zvaný Ratajský zámek. Ten druhý se jmenuje Pirkštejn, dříve Dolní hrad, a v 18. století přešel do správy církve a byla na něm zřízena fara.rataje

Co se týče samotné mapy ve hře, její rozloha by se měla pohybovat okolo 9km2. Na RPG to není tolik, ale autoři slibují, že mapa bude obsahovat jedinečné a propracované lokace, které se nebudou nikde opakovat. Kromě pobytu na povrchu si ale můžeme užít i prozkoumávání různých jeskyň a dolů. Část děje prvního aktu by se navíc měla odehrávat zcela mimo tuto základní mapu, nejspíše v cizině. Stejná „odbočka“ je také plánovaná pro třetí akt.

Prostor mapy bude, jak už to tak bývá, ohraničený přírodními útvary, takže se nestane, že bychom narazili do nějaké „neviditelné zdi“. V tom lepším případě si takovéto přírodní bariéry ani nevšimneme.

Mapa z beta verze
Celá mapa Mapa z alfa verze 0.4
Mnoho informací o lokacích ve hře se můžete dozvědět z tohoto videa, které bylo vytvořeno pro účely kampaně na Kickstarteru.
map-comparison Zde si můžete prohlédnout porovnání velikosti map z Mafie, Mafie II a KC: D (jedná se však jen o mapu z prvního Aktu hry, celková mapa by měla být mnohem větší)
 act1map Po domluvě se členem oficiálního fóra OMAR​THE​BEST si můžete také prohlédnout jeho zdařilou rekonstrukci herní mapy. Připomínám, že se jedná o neoficiální mapu.
mapa-37 Od fanouška – Dona Karla – máme také k dispozici tuto mapu, která srovnává lokace na mapě ze hry a na skutečné mapě. (klikněte pro zvětšení)
Od dalšího fanouška – Reného Ratajského – máme pro změnu video.
mapa Dále tu máme oficiální mapu z Alfa verze.