KingdomCome.czech-games.net Fanouškovské stránky o české hře Kingdom Come

Postavy

(Můžete klidně číst, tato stránka nevyzrazuje nic důležitého z příběhu. Stránka se postupně doplňuje)

Jindřich

Hlavní postava ovládaná hráčem. Od mala žije ve Stříbrné Skalici se svými rodiči poklidným venkovským životem pod dohledem místního pána Racka Kobyly. Jindrův otec je kovář, ale Jindřich o řemeslo žádný velký zájem nemá. Spíše by se rád podíval do světa a zažil nějaké dobrodružství. Rád se také poflakuje se svými kamarády a volné chvíle tráví se svou dívkou Blankou. Tedy až do chvíle, než celou vesnici vypálilo Zikmundovo vojsko a jeho rodiče byli zabiti. Pak se dává do služby u Racka a usiluje o nápravu situace v kraji.

Racek Kobyla

Důležitá postava, která provází Jindřicha celým příběhem. Rackovi patří hrad ve Stříbrné Skalici, o který však v úvodu hry přijde, když se mu z něj v noci povede uprchnout spolu s ostatními obyvateli Skalice, kteří se v něm ukryli před Zikmundovým vojskem. Následně dostane od Hanuše propůjčený Pirkštejn, jeden ze dvou ratajských hradů. Odtud se snaží zachránit situaci v kraji, která se během hry značně vyostřuje. Působí rozumně a rozvážně, ale když to situace vyžaduje, nebojí se vyrazit do boje.

Hanuš z Lipé

Další důležitá postava v příběhu. Právoplatným dědicem ratajských hradů, které Hanuš spravuje, je jeho synovec Jan Ptáček. Ten je ale kvůli nízkému věku neschopen vládnutí, takže ho Hanuš „dočasně“ zastupuje. Ve hře vystupuje jako spojenec Racka Kobyly. Vzhledem k tomu, že má v Ratajích dva hrady, mohl si dovolit jeden z nich propůjčit Rackovi. Hanuš je vznětlivý, svérázný a raději koná, než aby usilovně hloubal. Proto ho ostatní občas musí krotit.

Diviš z Talmberka

Pán hradu Talmberka a třetí šlechtic, který se podílí na nápravě situace v kraji. Poté co byl několik let vězněn Havlem Medkem z Valdeka, se kterým měl letité spory, se vrátil v nedobrém stavu a dosud se z toho úplně nevzpamatoval, což nelibě nese především jeho mnohem mladší žena Štěpánka. Diviš je rozumný člověk a snaží se problémy řešit s rozmyslem. Bohužel občas neexistuje nenásilné řešení a v tom případě se neváhá obrátit na Hanuše s Rackem.

Bořek

Divišův kapitán. Zkušený a věrný, dobrý stratég. V boji proti zlořádu je naprosto nepostradatelný. Je přísný, ale ačkoliv se to na první pohled nemusí zdát, má i smysl pro humor. V příběhu nepůsobí příliš iniciativně, ale když dostane od Diviše rozkaz, tak nikdy nezaváhá.

Bernard

 Hanušův kapitán. Bez pochyby také věrný a zkušený, avšak ne tolik jako Bořek. Oproti němu má ale navrch ve fyzické kondici. Občas může působit namyšleně či arogantně, ale pokud vidí, že má někdo o jeho pomoc skutečně zájem, bez zaváhání ji poskytne. Jindřichovi pomáhá s tréninkem a snaží se z něj vychovat dobrého bojovníka.

Jan Ptáček z Lipé

Právoplatný dědic obou ratajských hradů a pokračovatel rodu pánů z Lipé. Zatím je mladý a nezkušený, takže na něj dohlíží jeho strýc Hanuš, ale už má nejvyšší čas, aby se začal zajímat o panovnické záležitosti. Až do teď trávil volné chvíle v hospodě, v lázních nebo na lovu, ale vyeskalovaná situace v kraji ho nutí přebrat aspoň trochu zodpovědnosti. Ptáček je namyšlený a ztřeštěný, ale Jindřichem se i přes rozdílné povahy spřátelili.

Martin (Jindřichův otec)

 Působí moudře a rozumně. Preferuje zachovat chladnou hlavu před ukvapeným konáním a dává přednost nenásilnému řešení konfliktů. Ale než se usadil ve Skalici sám zažil nemalá dobrodružství. Dříve působil jako kovář v Praze, ale později se usadil ve Skalici, kde spolu se svou ženou vychovali Jindřicha. Není žádným tajemstvím, že hned v úvodu příběhu zemře při přepadení Skalice. Jindřich na něj ale stále myslí a doufá, že ho jednou bude moct pomstít.

Jindřichova matka

 V Kingdom Come se vyskytuje pouze krátce. Během té chvíle ale působí jako sympatická žena a milující matka. Snaží se nad Jindřichem držet ochranou ruku, ale ví, že ho nemůže hlídat věčně. Navíc se na něj nedokáže dlouho zlobit. S Martinem mají vřelý vztah, který ale záhy končí, neboť i ona při vypálení Skalice zemře.

Tereza

Původně také žila ve Skalici, ale po jejím vypálení prchla ke svému strýci mlynáři Peškovi do Ratají. U něj teď slouží jako hospodyně. S Jindřichem se znali od malička a když ho shoda náhod zavedla k ní do Ratají, jsou si ještě bližší. Tereza je milá hodná drsná venkovská žena do nepohody. A kromě toho je i hezká, takže ideální kombinace.

Mlynář Pešek

 O mlynářích se vypráví, že dělají bokem lecjaké kšefty. Možná to jsou jen pomluvy, ale u Peška rozhodně ne. Nebojí se kdejaké levárny, za kterou je ochoten dobře zaplatit. Stejně tak je schopný sehnat „podpultové zboží“ a odkoupí všechno bez zbytečných otázek. Tvrdí, že celý život strávil v Ratajích a zdá se, že za tu dobu získal nejrůznější kontakty. Jinak to ale není žádný Herodes.

Farář Bohuta

 Působí na faře v Úžicích. Na první pohled vypadá jako suchar, ale jakmile se setmí, roztočí to v místní hospodě víc, než kdejaký bezvěrec. Nicméně není to žádný vyžírka a svojí službu bere vážně. Je ale benevolentnější než ostatní duchovní, má pochopení pro lidské osudy a zhlédl se v kázáních Jana Husa. Je přátelský a neváhá nabídnout svou pomoc.

Markvart von Aulitz

 V příběhu vystupuje jen krátce jako „ultimátní“ záporák. Tedy když nepočítáme krále Zikmunda, který ale v KC:D neřekl ani slovo. Snad příliš nevyzradím příběh, když zmíním, že Jindřich ho bytostně nesnáší, kvůli tomu, co provedl, a udělá cokoliv, aby ho zničil. V tomto dílu hry k tomu ale nedojde.

Ištván Tóth

 Šlechtic maďarské národnosti, který na začátku hry přebývá v Sázavě. V mládí přišel o své rodiče a vyrůstal jako sirotek. O moc víc informací se o něm během hraní nedozvíme, zůstává spíše tajemnou postavou. Objeví se na začátku před vypálením Skalice, ale větší roli začne hrát až později.

Prcek

 Vůdce místní tlupy banditů. Do příběhu zasáhne jen dvakrát, ale pokaždé Jindřichovi pěkně zavaří. Ví se o něm především to, že to není žádný prcek, ale chlap jako hora. Je silný, sebevědomý a nelítostný, mohlo by se zdát, že i škodolibý. A to jsou vlastnosti, které z něj dělají perfektního zloducha.