KingdomCome.czech-games.net Fanouškovské stránky o české hře Kingdom Come

Umělá inteligence

Svět ve hře je samostatně žijící a starají se o to právě herní postavy řízené složitým systémem umělé inteligence. Každý člověk má nějaké povolání a nějakou funkci. Všichni se řídí vlastním denním cyklem, který odpovídá právě jejich funkci a povolání. Většina postav tak chodí v noci spát, ráno vstávají do práce a pravidelně jí. Nejde však o žádné stereotypy. Chování postav může být ovlivněno velkým množstvím událostí. A nemusí se jednat jen o činy hráče. Například když prší, lidé zůstanou doma.

Každý má navíc svoje vlastní zájmy a záliby. Někdo může třeba chodit každý večer do hospody. Pokud však bude hospoda plná nebo třeba hráč zabije hostinského, postava místo toho půjde jinam nebo se nadávajíc vrátí domů. Hráč má opravdu velký vliv na chování ostatních. Téměř na každý jeho čin hra zareaguje.

fishing

S tímto také velmi úzce souvisí systém questů. Pokud máme za úkol něco někomu donést, dotyčný o tom nejspíš neví, a tak na nás nečeká na ulici. Žije svůj život stále stejně podle jeho denního cyklu. Takže pokud za ním půjdeme v noci, nejspíš bude spát, a vzbudíme-li ho, tak se pravděpodobně bude zlobit, což dále ovlivní vzájemné vztahy s hráčem, a může to mít různé důsledky v průběhu hry.

Kromě lidí jsou ve hře i mnohá zvířata, která mají také svůj denní cyklus. Zvířata loví, utíkají, pasou se, či spí. Každé zvíře se také chová jinak k hráči. Některá před ním utíkají, zatímco jiná se ho snaží napadnout.

animals

Stejně tak jako v případě tvorby postav i tady si vývojáři vytvořili systém, který skládá jednotlivé kousky chování dohromady. To jim dává možnost sestavit velké množství různých postav, přičemž se každá bude chovat jinak. A tím se snaží vyrobit co nejvěrnější iluzi žijícího světa.