KingdomCome.czech-games.net Fanouškovské stránky o české hře Kingdom Come

Warhorse Studios

Studio Warhorse založili v červenci roku 2011 čeští herní veterání Dan Vávra a Martin Klíma. Oficiální název společnosti, kterou ze 70% vlastnil investor Zdeněk Bakala, byl Prague Game Studios. Od února 2019 patří studio pod švédskou společnost THQ Nordic a původní zakladatelé v něm již nemají žádný podíl.

Warhorse je plný zkušených a talentovaných lidí a vznikl proto, aby se tito lidé mohli naplno věnovat projektům, kterým věří, bez toho, aby je omezoval nějaký velký herní moloch. Členové Warhorse mají za sebou úspěšné hry jako jsou Mafia, Mafia II, ArmA nebo Operace Flashpoint. Warhorse sídlí v Praze, v Karlíně, na adrese Pernerova 676/51.

Dan Vávra

Šéfdesignér Mafie, designér a scénárista Mafie II s praxí v herním průmyslu přesahující deset let. Za scénář k Mafii byl nominovaný na Game Developers Choice Awards Excellence in Writing. Jeho hra Mafia s hodnocením 89.5% na GameRankings získala ocenění Game of the Year a Best Screenplay. Jeho her se prodalo přes 5 miliónů kopií. Ve Warhorse pracuje jako šéfdesignér a je zároveň jedním z majitelů studia.

Martin Klíma

Autor stolní hry Dračí doupě. Působil jako producent a vedoucí studia ALTAR, které založil v roce 1997. Pod hlavičkou tohoto studia vydal úspěšné hry Fish Fillets, Original War a trilogii UFO. Naposledy pracoval u Codemasters v Británii na hře Operation Flashpoint: Dragon Rising. Martin Klíma je jedním z majitelů studia Warhorse.

Viktor Bocan

Má více než dvacetileté zkušenosti jako designér a scénárista počítačových her. Začínal s textovkami a adventurami. Poté pracoval na hrách Operation Flashpoint a ArmA. V 2K Czech se věnoval dosud neoznámenému projektu. Ve Warhorse pracuje jako technický designér.

Tomáš Blaho

Jako programátor pracoval dlouhá léta v Illusion Softworks a později v 2K Czech na hrách Mafia, Mafia II, Hidden & Dangerous 2 a Top Spin 4. Následně se přesunul do Británie, kde se pod křídly Playground Games věnoval hře Forza Horizon. Má zkušenosti s vývojem na velké množství herních platforem.

Roman Zawada

Talentovaný grafik, který měl na starosti 3D modelování ve hrách Operace Flashpoint a ArmA. V 2K Czech se účastnil vývoje Mafie II a poté pracoval v Cryteku na hře Crysis 3. Má proto bohaté zkušenosti s CryEnginem, který používá i Kingdom Come: Deliverance.

Zbyněk Trávnický

Animátor s více jak desetiletou zkušeností z filmového i herního průmyslu. Pracoval na hrách Mafia a Mafia II a na filmech Perfume: The Story of a Murderer a Tristan + Isolde.